آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبرداد: 

پناهگاه سگهای بلا صاحب به بخش خصوصی واگذار می شود

بازدید کارشناسان محیط زیست از پناهگاه سگهای بلا صاحب

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از بازدید کارشناسان محیط زیست از پناهگاه سگهای بلا صاحب در جاده کوهپایه خبرداد و گفت: دراین بازدید مقرر شده است تا بر اساس مصوبه کارگروه پسماند شهرستان کرمان مجوزهای لازم صادر و همکاریهای لازم در خصوص سایت نگهداری سگهای بلا صاحب با شهرداری کرمان انجام شود . 

محمد رضا قربانی در گفت وگو با کرمان آنلاین افزود: بر اساس بند 15 ماده 55 قانون شهرداری ها، جمع‌آوری حيوانات بدون صاحب و دفع حیوانات مریض و مزاحم در سطح شهر بايد توسط شهرداري‌ها انجام شود اما این اقدام نیازمند همکاری بعضی از ارگان ها از جمله علوم پزشکی ومحیط زیست است.

وی از همکاری و تعامل با انجمن حمایت از حیوانات بدون صاحب خبر داد و خاطرنشان کرد: دو اکیپ با 9 نیروی تعلیم دیده در دو شیفت صبح و شب تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری، کار زنده‌گیری را انجام می‌دهند و سگ‌ها پس از زنده‌گیری به مکانی جهت قرنطینه برده می‌شوند.

 قربانی تصریح کرد: در  پناهگاه فضایی وسیع با امکاناتی نظیر تعدادی کلبه جهت استراحت سگ‌ها و مکانی برای آب‌خوری و غذاخوری وجود دارد. 

 

 

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از واگذاری پناهگاه سگهای بلاصاحب به بخش خصوصی خبر داد و افزود: طبق دستورالعمل وزارت کشور و بر اساس مصوبه کارگروه پسماند استان و شهرستان کرمان به زودی این پناهگاه به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی همچنین با اشاره به شکایت شهروندان از وجود سگهای بلا صاحب در سطح شهر گفت: بعضی از شهروندان ناآگاهانه به سگها غذا می دهند و همین امر سبب تجمع و زاد و ولد آن‌ها در شهر می‌شود که به شهروندان توصیه می کنم غذاریزی را تنها در محوطه‌ی پناهگاه انجام دهند و یا از طریق سامانه 137 درخواست خود را در این زمینه اعلام کنند. 

قربانی تاکید کرد: مردم باید از دادن غذا به سگ‌ها در کنار جاده، حاشیه‌ی شهرک‌ها و داخل شهر جدا خودداری کنند؛ چرا که این کار علاوه بر این‌که سبب ازدیاد سگ‌ها در شهر و ایجاد ناامنی برای شهروندان به‌ویژه کودکان می‌شود، زمینه بروز تصادفات خودروها با این حیوانات را فراهم می آورد.

 لازم به ذکر است این پناهگاه در کیلومتر 11 جاده کوهپایه، ورودی سایت لندفیل شهرداری واقع شده و شامل چندین فضای مجزا است.

 

معرفی مدیر عامل

 

مدیر عامل سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

علیرضا ریاضی

حاضرين در سايت

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top