آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد:

پاک‌سازی جاده کوهپایه از زباله و پسماندهای غیر قابل بازیافت

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از پاکسازی جاده کوهپایه از زباله و پسماندهای غیر قابل بازیافت خبر داد و گفت: این اقدام به مناسبت هفته جهانی زمین پاک، با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری، اداره کل حفاظت محیط زیست و موسسه‌های مردم نهاد انجام شد.

محمد رضا قربانی در گفت‌وگو با کرمان آنلاین افزود: پاکسازی جاده کوهپایه  صبح امروز و پاکسازی پردیسان قائم روز جمعه ششم اردیبهشت با مشارکت مردم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات در راستای پاکسازی و حفاظت  از محیط زیست و فرهنگسازی در این زمینه و نیز گرامیداشت هفته زمین پاک انجام شده است.

 

قربانی تصریح کرد: همچنین زیباسازی محیط زیست و کاهش پیامد‌های منفی رهاسازی زباله در طبیعت، از دیگر اهداف این کار است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان هفته زمین پاک را فرصتی برای یادآوری احترام به زمین به عنوان مادر هستی ذکر کرد و افزود: باید اقشار مختلف جامعه  به خصوص کودکان نسبت به نگهداری محیط زیست حساس شوند.

قربانی اجرای برنامه های آموزشی در راستای تحقق اهداف شعار هفته زمین پاک را نیز از جمله اقدامات این سازمان ذکر کرد و گفت: به مناسبت هفته جهانی زمین پاک، آموزش‌های شهروندی تفکیک زباله از مبدا توسط سازمان مدیریت پسماند ارائه می شود.

 

وی افزود: طی هفته گذشته و تاکنون دانش آموزان 10 مدرسه در قالب نمایش عروسکی آموزش های لازم در زمینه‌های تفکیک زباله از مبدا، حفاظت از محیط زیست و ... را فرا گرفتند و این آموزش ها همچنان ادامه دارد.

معرفی مدیر عامل

 

مدیر عامل سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

علیرضا ریاضی

حاضرين در سايت

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top