آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان:
خانه‌تکانی و دور ریختن زباله‌ها را به هفته‌ی آخر سال موکول نکنید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان اظهار کرد: از مردم تقاضا داریم خانه‌تکانی را به روزهای پایانی و هفته‌ی آخر سال موکول نکنند؛ چراکه انبوه زباله‌ها در این روزها، اشکالاتی را در خدمت‌رسانی و جمع‌آوری زباله در سطح شهر به وجود می‌آورد.
اسمعیل جهانشاهی خانه‌تکانی را سنت و رسم نیکوی ما ایرانیان دانست و گفت: این‌که مردم در روزهای آخر سال اقدام به تمیز کردن خانه‌ها و دور ریختن وسایل اضافه و زباله‌ها می‌کنند، بسیار مطلوب است، اما تقاضا داریم خانه‌تکانی را به روزهای پایانی و هفته‌ی آخر سال موکول نکنند؛ چراکه انبوه زباله‌ها در این روزها، اشکالاتی را در خدمت‌رسانی و جمع‌آوری زباله در شهر به وجود می‌آورد.
وی افزود: اغلب مردم هنگام خانه‌تکانی، وسایل بلااستفاده‌ی خود را بیرون از منزل می‌گذارند؛ توصیه‌ی ما این است که این وسایل را به افراد نیازمندی که می‌شناسند، بدهند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: کسانی هستند که به این وسایل نیاز دارند و ما در سال‌های گذشته با هم‌کاری کمیته‌ی امداد، طرحی را داشتیم که این وسایل را از مردم گرفته و به دست نیازمندان می‌رساندیم.
جهانشاهی افزود: امسال از مردم می‌خواهیم خودشان این کار را انجام دهند و به‌جای گذاشتن وسایل بلااستفاده‌ی خود در بیرون از منزل، آن‌ها را به نیازمندان بدهند.
وی با تاکید بر ضرورت تفکیک زباله در مبدا گفت: از مردم تقاضا داریم هنگام خانه‌تکانی، انواع زباله‌های تر و خشک، زباله‌های کاغذی، فلزی و پلاستیکی خود را جداسازی کنند و اگر حجم زباله‌های تفکیک‌شده زیاد بود، با شماره‌ی 33126525 تماس بگیرند تا هم‌کاران ما در سازمان پسماند به منزل آن‌ها مراجعه کرده و زباله‌های تفکیک‌شده را تحویل بگیرند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان افزود: علاوه بر این، شهروندان برای تحویل کتاب و کاغذهای باطله می‌توانند با شماره‌ی 09138414778 تماس بگیرند.
جهانشاهی بیان کرد: داشتن یک شهر ایده‌آل و آرمانی، دست‌نیافتنی نیست، فقط نیاز به همت و مشارکت مردم دارد.
وی افزود: مردم می‌توانند برای کمک به محیط زیست و تولید کم‌ترِ زباله به‌صورت خودجوش، کمپین‌های مردمی را در فضای مجازی راه‌اندازی کنند و برای مثال، یک روز را به‌عنوان روز استفاده نکردن از کیسه‌های پلاستیکی یا دستمال کاغذی اختصاص دهند که کمک بزرگی به محیط زیست می‌کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی در این زمینه و تشویق مردم به انجام دادن چنین کارهایی، رسانه‌ها نقش مهمی دارند و باید در این زمینه به‌طور جدی فعالیت کنند.

معرفی مدیر عامل

سرپرست سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top