آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری خبر داد:
تشکیل کمیته ساماندهی پسماندهای ساختمانی در کرمان


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان از تشکیل کمیته‌ای به نام کمیته ساماندهی پسماندهای ساختمانی در شهر کرمان خبر داد.
اسمعیل جهانشاهی با اشاره به صدور کارت عضویت برای خودروهای حمل کننده پسماندهای ساختمانی افزود: تکمیل این طرح بدون همکاری پلیس راهور به نتیجه نمی‌رسد.
وی با بیان این که این طرح با ابلاغ شورا در مناطق چهارگانه اجرا می‌شود، اظهار داشت: گرچه محل تخلیه خاک و نخاله، خارج از حریم شهر بوده و به اداره راه و منابع طبیعی مربوط است، اما با این حال اجرائیات شهرداری، شهر را تا بعد از پمپ بنزین کنترل می کند.
جهانشاهی با اشاره به عدم دخالت قانونی شهرداری در این مورد تاکید کرد: طبق مصوبات کارگروه پسماند شهرستان کرمان، دستگاه‌های مذکور موظف به نظارت و کنترل محور یاد شده هستند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان با تاکید بر اینکه طرح ساماندهی پسماندهای ساختمانی، توسط سازمان مدیریت پسماند تدوین و توسط معاون خدمات شهری به شورای اسلامی شهر جهت تصویب، ارسال گردیده گفت: این طرح پس از بررسی توسط شورا و تصویب، برای اجرا به شهرداری‌های مناطق چهارگانه ابلاغ می گردد.
جهانشاهی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند در حال حاضر برای اجرای طرح یاد شده سه سایت تخلیه پسماندهای ساختمانی در نظر گرفته است، گفت: سایت‌های مذکور در محل‌های معدن شن و ماسه شهرداری واقع در سرآسیاب، جاده کوهپایه پیچ باباکمال و معدن شن و ماسه ضمانتی جاده کوه باداموئیه واقع شده اند که همگی مورد تایید سازمان محیط زیست و سایر سازمان‌های مربوطه هستند.
وی در خصوص سایت جاده جوپار اظهار داشت: با توجه به اینکه این سایت خارج از حریم شهر و تعطیل است، شهرداری طبق وظیفه قانونی خود، توسط اجرائیات منطقه ۳  از تخلیه غیر مجاز پسماندهای ساختمانی تا بعد از پمپ بنزین جلوگیری می‌کند.
جهانشاهی با اشاره به عدم دخالت قانونی شهرداری در این محور، خاطرنشان کرد: طبق مصوبات کارگروه پسماند شهرستان کرمان، ادارات راه و منابع طبیعی به عنوان مسئول کنترل و نظارت در این محور تعیین شده اند؛ ضمن اینکه پاکسازی و جلوگیری از تخلیه غیر مجاز پسماندهای ساختمانی در حریم راه و تاغ‌زارها بر عهده این دو اداره است.

معرفی مدیر عامل

سرپرست سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top