آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان:

بیش از 500 خانوار در زمینه تفکیک از مبداء آموزش دیدند

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: در فروردین ماه سال جاری حدود 550 خانوار در شهر کرمان، در زمینه‌ی طرح تفکیک از مبداء آموزش دیدند.

 به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمدرضا قربانی با اشاره به اهمیت آموزش شهروندان و طرح تفکیک از مبداء و جداسازی زباله‌های خشک از تر افزود: همچنین 790 خانوار در زمینه طرح تفکیک از مبداء مورد بازآموزی قرار گرفتند و  101 نفر از اصناف شهر کرمان نیز در این زمینه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

وی پسماندهای خشک جمع آوری شده در فروردین  ماه را  24 هزار و 598 کیلوگرم ذکر و خاطرنشان کرد: 8 میلیون و350 هزار و 210 کیلوگرم زباله تر و خشک در این مدت از سطح شهر کرمان جمع آوری شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان همچنین به  اخطارهای داده شده به خودروهای حمل پسماند خشک و متصدیان کارگاهای بازیافت اشاره و تعداد اخطارهای داده شده در این زمینه در فروردین ماه امسال را  309 مورد دانست.

وی تاکید کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان بر فعالیت‌های تمام کارگاههای فعال در زمینه جمع آوری زباله نظارت دارد و دراین راستا کارگاه های غیر مجاز را پلمب می کند. 

قربانی همچنین جمع‌آوری سگهای بدون صاحب را از جمله اقدامات این سازمان ذکر کرد و گفت: 425 قلاده سگ از سطح شهر جمع آوری شده است و اقدامات لازم برای عقیم سازی آنها در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان به دیگر اقدامات این سازمان اشاره کرد و افزود: کانال برداری مسیر آبهای سطحی انتهای خیابان شهید رجایی، پاکسازی جاده کوهپایه و جاده هفت باغ از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند در فروردین ماه است.

قربانی همچنین تحویل پلاستیک زباله به همشهریان در روز طبیعت و جمع آوری پسماند خشک در پارکهای سطح شهررا نیز از اقدامات این سازمان در روزهای ابتدایی سال جدید ذکر کرد و گفت: سفره هفت سین گنبد جبلیه نیز توسط این سازمان اجرا شد که در آن از مواد ضایعاتی آهن استفاده شده بود.

وی همچنین افزود: با توجه به حادثه سیل اخیر در استان های جنوبی چندین کاروان  جهت کمک به سیل زدگان به استان خوزستان اعزام شده است.

لازم به ذکر است طی فروردین ماه سال جاری حدود نه میلیون و 325 هزار کیلوگرم زباله  توسط سازمان مدیریت پسماند به شکل اصولی در سایت مشخص دفن شده است.

معرفی مدیر عامل

 سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 37 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top