آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

رييس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر کرمان:

زباله هاي عفوني سلامت کارگران شهرداري را به خطر انداخته است
رييس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي  شهر کرمان گفت زباله هاي عفوني بايد توسط مراکز درماني و بيمارستان ها بي خطر شده وبعد توسط شهرداري جمع آوري شود زيرا اين زباله ها سلامت کارگران شهرداري را به خطر انداخته و آنها را دچار مشکلاتي کرده است.

به گزارش کرمان آنلاين ،علی خدادادي در جلسه شوراي سازمان پسماند با اشاره به اين که بي خطر کردن زباله هاي عفوني وظيفه شهرداري نيست، افزودبيمارستان ها و مراکز درماني طبق قانون پسماند بايد زباله هاي خود را بي خطر کرده و تحويل شهرداري دهند که متاسفانه کوتاهي در اين امر موجب شده که تعدادي از کارگران شهرداري به بيماري هاي سختی دچار شوند

وي در ادامه زباله دزد ها را نيز يکي از مشکلات مخاطره آميز براي سلامت شهروندان برشمرد و خاطرنشان کرداين افراد زباله ها را در معابر شهر پخش مي کنند که اين امر نه تنها يک تهديد زيست محيطي است بلکه سلامت شهروندان را نيز به خطر مي اندازد.
رييس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر کرمان گفت: اين افراد زباله ها را تفکيک کرده،مي فروشند واز محل آن درآمد کسب ميکنند که بايد براي مسئله ساز شدن اين زباله دزد ها فکري کرد.
در ادامه اين جلسه مهدي نکويي معاون خدمات شهري شهردار کرمان يکي از اهداف سازمان پسماند  و شوراي اين سازمان را حفظ محيط زيست و ارايه راهکارهايي در اين زمينه ذکر کرد و گفت: از جمله اين راهکارها تفکيک زباله از مبدا توسط شهروندان و انجام اقداماتي در زمينه صنايع تبديلي و پسماند است.
وي از جمع آوري  ۴٠٠تن زباله در سطح شهر خبر داد و خاطرنشان کردروزانه ۵٧ميليون تومان هزينه جمع آوري ،حمل و دفن زباله است که اين ميزان سالانه حدود ٢١ميليارد تومان برآورد مي شود.
نکويي با تاکيد بر اين که طرح جامع پسماند نياز به بازنگري دارد، افزودديدگاه ما بر آن است که بازيافت و چرخه زباله در اين طرح به صورت ويژه بررسي شود .
در ادامه اين جلسه قرباني مدير عامل سازمان پسماند شهرداري کرمان با ارايه گزارشي از عملکرد سازمان پسماند، مطالبات اين سازمان از ارگان ها و ادارات در قبال جمع آوري،حمل و دفن زباله را ٢١ميليارد و ٧٠٠ميليون تومان اعلام کرد و گفت بخش زيادي از اين مطالبات هنوز وصول نشده است  
وي در ادامه به ساماندهي کارگاه هاي بازيافت تاکيد کرد و افزود: ۴٠٠کارگاه بازيافت در شهر کرمان وجود دارد که بايد جمع آوري شوند.

 

معرفی مدیر عامل

 سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top