آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر


شهردار کرمان در جلسه معرفي اعضاي شوراي سازمان پسماند:

زباله هاي عفوني تهديدي براي شهروندان هستند/

بايد براي حل معضل نخاله هاي ساختماني راه حلي پيدا کرد
شهردار کرمان گفت: شوراي سازمان پسماند بايد اولويت هايي را تعيين و بر اساس آن حرکت کند که با توجه به دغدغه مردم کرمان در زمينه زباله هاي عفوني و نخاله هاي ساختماني بايد
براي حل اين معضلات راه حلي پيدا کرد.

به گزارش کرمان آنلاين سيد مهران عالم زاده در جلسه معرفي اعضاي شوراي سازمان پسماند که ساعاتي قبل بر گزار شد، ضمن تشکر از اعضاي شوراي سازمان پسماند براي پيگيري موضوعات مختلف افزود: اميدواريم بتوانيم از ظرفيت حرفه اي ، علمي و تجربي شما اعضاي محترم در جهت پيشبرد اهداف سازمان پسماند بهره بگيريم.
 
عالم زاده با تاکيد براين که اعضاي شوراي سازمان پسماند بايد اولويتهايي راتعيين کرده و بر اساس آن عمل کنند ،خاطر نشان کرداولويت ها بايد بر اساس توان مالي شهرداري باشد و براي حل معضلات شهري در اين حوزه برنامه هاي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تعريف شود.
شهردار کرمان تصريح کرد: نبايد موضوعات متفرقه را پيگيري کنيم بلکه بايد با برنامه اي جامع پيش رويم و از تجربه ساير شهرداري هاي ديگر نيز استفاده کنيم.
 
وي  در ادامه تفکيک زباله از مبدا را يکي از اولويت هاي مهم اين شورا برشمرد و خاطر نشان کردبا توجه به اين که زباله هاي عفوني تهديدي براي سلامتي شهروندان هستند بايد کاري کنيم تا مراکز درماني  و بيمارستان ها زباله هاي خود را بي خطر کرده و تحويل شهرداري دهند.
عالم زاده تخليه نخاله هاي ساختماني در ورودي هاي شهر را  معضل بزرگي براي شهر کرمان قلمداد کرد و افزودبايد سازو کاري نظارتي در اين حوزه داشته باشيم  و تخليه نخاله هاي ساختماني را در  مکان هاي غير مجاز کنترل کنيم
شهردار کرمان همچنين زياد شدن سگهاي بدون صاحب را  دغدغه شهروندان  ذکر  وتصريح کرد مردم ساکن مناطق مختلف حوزه شهر و حتي حاشيه از وجود سگهاي بدون صاحب ناراضي هستند که بايد به طور ويژه اي به آن توجه شود.
 
وي در حاشيه اين جلسه ضمن ابراز اميدواري از  برطرف شدن مشکلات موجود در حوزه سازمان پسماند گفترويکرد جديد شهرداري تشکيل شوراهاي سازمان با حضور اعضايي بيرون از مجموعه شهرداري است که به نوعي اين سازمان ها  در موضوعات مختلف با شهرداري همکاري داشته و نقش نظارتي نيز دارند .
وي افزوددر شوراي سازمان پسماند نيز  دستگاههاي ناظر و همکار حضور دارند واعضاي آن افرادي علمي ،متخصص و کارشناس هستند.
لازم به ذکر استحسين وحيدي از دانشگاه علم و فن آوري (هايتک)) سيد وحيد سيد جعفري از سازمان محيط زيست، غلام رضا گلزاري از واحد بهداشت محيط دانشگاه علوم پزشکي، غلامرضا نژاد خالقي از اداره کل امور شهري استانداري در شوراي  اين سازمان حضور دارند  و مهندس خدادادي ريسس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر و رييس هيات مديره سازمان پسماند به عنوان عضو ناظر شورا ي شهر با همکاري دکتر نکويي معاون خدمات شهري شهرداري در شوراي سازمان پسماند موضوعات را پيگيري و بر آن نظارت ميکنند .

 

 

معرفی مدیر عامل

 سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top