آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

از سوی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان صورت گرفت:

تشریح اقدامات مدیریت پسماند شهرداری در دهه محرم

تقدیر و تشکر مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از همکاری عزاداران و هیئت های مذهبی

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهارداشت: سازمان مدیریت پسماند به منظور پاسداشت این ماه عزیز و با هدف تعظيم و تکريم شعائر اسلامي با محوريت عاشوراي حسيني، به استقبال اين ماه رفت و از آغاز ماه محرم تا پایان مراسم شام غریبان برنامه‌هاي ویژه‌ای را جهت نظافت و پاکسازی فضای شهر به اجرا گذاشت.

اسمعیل جهانشاهی با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان در ماه محرم افزود: با هماهنگي چهار منطقه شهری، تعدادی نیرو به منظور تنظیف محل مراسم عزاداری حسینی و جمع‌آوری پسماندهای ناشی از توزیع نذورات همشهریان، در تکایا و مساجد شهر مستقر شدند.

وی با بیان اینکه در اين راستا عملکرد خدمات شهری در شهر به ويژه در اطراف مساجد، تکایا و هیئت‌های عزاداری افزايش پيدا کرد، ادامه داد: از آن جایی که حجم زباله‌های سطح شهر با آغاز ماه محرم افزایش پیدا می‌کند، گشت ویژه برای جمع‌آوری پسماندهای ناشی از توزیع و پخش نذری در روزهای عزاداری به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا در دو شیفت صبح و عصر راه‌اندازی شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان همچنین از طراحی کاور توسط شرکت کار و ابتکار در منطقه دو شهر کرمان تحت عنوان همراهی هیئت‌های مذهبی خبر داد.

 جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه هر ساله با شروع ماه‌های محرم و صفر بسیاری از شهروندان در این ایام اقدام به توزیع نذورات در میان مردم می‌کنند، گفت: گرچه امسال با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ارائه شده، شاهد حجم کمتری از ظروف یکبار مصرف رها شده در معابر بودیم، ولی متاسفانه بازهم  تخلیه این ظروف از سوی برخی از شهروندان در سطح شهر سیمای اکثر خیابان‌ها و معابر را برهم زد.

وی با تاکید بر اینکه همانطور که بارها اعلام شد ظروف یکبار مصرف پلیمری از 300 تا 500 سال در محیط باقی می‌مانند و دیر تجزیه می‌شوند، لذا برای محیط زیست بسیار خطرناک هستند، خاطرنشان کرد: با وجود اطلاع رسانی گسترده‌ای که در خصوص عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف پلیمری در این ایام داشتیم، متاسفانه باز هم شاهد استفاده گسترده از این ظروف در سطح شهر بودیم که امیدواریم در مناسبت‌های بعدی دیگر شاهد استفاده از آن نباشیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان در پایان با تقدیر و تشکر از همکاری عزاداران حسینی و هیئت‌های مذهبی با شهرداری در خصوص کنترل توزیع غذای نذری و نظارت و تلاش در راستای کاهش پخش ظروف یکبار مصرف در معابر، ابراز امیدواری کرد در مناسبت‌های بعدی شاهد ریختن زباله و ظروف یک بار مصرف توسط شهروندان در سطح معابر شهری نباشیم.

 

معرفی مدیر عامل

 سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top