آموزش

در این بخش می توانید به آمار و اطلاعاتی در زمینه چگونگی آموزش و فرهنگ سازی در زمینه پسماند آشنا شوید .

اطلاعات بیشتر

اطلاعات جمع آوری زباله

در این بخش می توانید به اطلاعاتی از جمله تناژ روزانه و ماهیانه انواع زباله اعم از خشک و تر ، زنده گیری حیوانات بلا صاحب دسترسی داشته باشید

اطلاعات بیشتر

آشنایی با مدیریت پسماند

پسماند که در اصطلاح عامیانه به آن زباله گفته می شود ، به کلیه مواد زائد حاصل .....

اطلاعات بیشتر

برای اجرای طرح فرهنگ سازی گذاشتن زباله از ساعت 9 شب به بعد؛
شهرک مطهری به عنوان پایلوت انتخاب شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح فرهنگ سازی گذاشتن زباله از ساعت 9 شب به بعد بیرون از منزل و مغازه و استفاده مجتمع های مسکونی از مخازن چهارچرخ، شهرک مطهری به‌عنوان پایلوت (آزمایشی) در بین محله‌های شهر کرمان، انتخاب شد.
اسمعیل جهانشاهی با بیان این‌که براساس شیوه‌نامه، هر فردی که پسماند تولید می‌کند، باید محل نگه‌داری موقت داشته باشد، گفت: این محل شامل یک اتاقک است که علاوه بر این‌که باید کاشی و سرامیک شده باشد، باید قابل شست‌وشو بوده و از سیستم فاضلاب مناسب برخوردار باشد و هم‌چنین قابل دسترسی باشد تا خودروهای جمع‌آوری زباله به‌راحتی بتوانند مراجعه و زباله‌ها را جمع‌آوری کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری افزود: چون ساخت اتاقک نگه‌داری موقت زباله، در گام نخست دشوار بود؛ بنابراین، درخواست کردیم از مخازن چهارچرخ استفاده کنند و براین اساس، مجتمع‌های مسکونی موظف هستند چهارچرخ‌ها را تهیه کنند و در محل مناسبی قرار دهند که در این زمینه شهرک مطهری به‌عنوان پایلوت انتخاب و کار فرهنگ‌سازی در آن شروع می‌شود.
جهانشاهی تصریح کرد: در همین راستا از مدیران محترم مجتمع‌های واقع در شهرک مطهری خواستاریم حداکثر تا اواسط این ماه، با شماره‌تلفن 137 روابط عمومی شهرداری تماس گرفته و شماره‌ی همراه خود را اعلام کنند تا برای جلسه‌ای که به این منظور تشکیل می‌شود، دعوت شوند و همکاری و هماهنگی‌های لازم به عمل آید.
وی با تاکید بر اینکه چون تولید زباله در مجتمع‌ها زیاد است، برای کمک به مردم مقرر شد زباله‌های مجتمع‌ها هر شب جمع‌آوری شود، خاطرنشان کرد: اکنون، مأمور گشت ویژه‌ی پسماند، از محل نگه‌داری زباله در مجتمع‌های مسکونی بازدید و برای حل مشکل جمع‌آوری زباله در مجتمع‌ها، با مدیران این مجتمع‌ها مذاکره می‌کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری استفاده از چهارچرخ در مجتمع‌ها را ضروری دانست و گفت: برنامه‌ریزی شده تا چهارچرخ‌ها به‌صورت دوره‌ای برای مجتمع‌هایی که با فرهنگ پسماند همگام می‌شوند، به‌وسیله‌ی سازمان مدیریت پسماند شست‌و‌شو شوند.
وی افزود: چهارچرخ‌ها باید در طول روز داخل خود مجتمع قرار گیرند و فقط شب‌ها برای جمع‌آوری زباله بیرون گذاشته شوند.
جهانشاهی تأکید کرد: در گام بعدی شهرک‌ها و مجتمع‌ها باید براساس شیوه‌نامه، اتاقک نگه‌داری موقت زباله بسازند.
گفتنی است شماره تماس‌های33119945 و 137 روابط عمومی شهرداری کرمان جهت همکاری شهرداران محله شهرک مطهری و ساکنان این شهرک با سازمان مدیریت پسماند اعلام شده است.

معرفی مدیر عامل

سرپرست سازمان  مدیریت پسماند شهرداری کرمان

محمد رضا قربانی

حاضرين در سايت

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top